Laster Hendelser
  • Beklager. Denne hendelse har allerede funnet sted.

Hvitekrist. Tore Skeie

Hendelse Navigasjon

mandag 21/10-19

Tidspunkt: 19:00 til 20:00

Larvik bibliotek

Rom/Sal: Larvik bibliotek

Tema: Foredrag

Målgruppe: Voksne

Pris: 100kr

Billettinfo: TicketCo. Begrenset antall billetter  

Portrettfoto.
Tore Skeie. Foto: Paw Wegner Gissel

Tore Skeie spenner opp det store lerretet og tar leseren med på en forrykende ferd gjennom den turbulente perioden da vikingtiden var på hell og kongeriket Norge var i støpeskjeen. Mens krigsherrer manøvrerte, allierte byttet side og store sølvskatter skiftet hender, rådet vold, brutalitet og ødeleggelser. Samtidig spredte kristendommen seg og skapte langsomt en ny samfunnsorden. Hvitekrist gir et friskt blikk på norgeshistorien, hvor vikingtidens mennesker og begivenheter løftes opp og ut av sagaene og inn i en større europeiske sammenheng.

Tore Skeie er historiker og forfatter og har skrevet flere bøker og artikler om norsk middelalder. Nå er han aktuell med en ny serie om Norges kjente viking- og middelalder konger. Den første boken i serien, Hvitekrist – om Olav Haraldsson og hans tid mottok strålende anmeldelser da den kom ut i 2018.

Billett kan kjøpes på TicketCo.

Loading Events Flere arrangement:
Blyant og linjaler på en teknisk tegning. Foto.

Leksehjelp

tirsdag 19/11-19, kl 13:30

Revetal bibliotek

|Gjentakende Hendelse (Se alle)
Weekly on the same day until Tuesday 03/12-19
Vestfold Frie Filmere Foto VFF
Foto: VFF

Nå kan du bli filmskaper

tirsdag 19/11-19, kl 17:00

Tønsberg og Færder bibliotek

Kreatoriet

|Gjentakende Hendelse (Se alle)
Weekly on the same day until Tuesday 19/11-19
IT-hjelp på biblioteket

IT-hjelp

onsdag 20/11-19, kl 09:30

Tønsberg og Færder bibliotek

Brønnen

|Gjentakende Hendelse (Se alle)
Weekly on the same day until Wednesday 18/12-19
Eventyrstund

Eventyrstund

onsdag 20/11-19, kl 10:30

Sandefjordbibliotekene

Eventyrrommet, Sandefjord Bibliotek

|Gjentakende Hendelse (Se alle)
Weekly on the same day until Wednesday 11/12-19
Illustrasjonsbilde til språkkafé på Larvik bibliotek

Språkkafé

onsdag 20/11-19, kl 13:15

Larvik bibliotek

|Gjentakende Hendelse (Se alle)
Weekly on the same day
brettspillkveld

Brettspillkveld

onsdag 20/11-19, kl 17:00

Sandefjordbibliotekene

Sandefjord bibliotek

|Gjentakende Hendelse (Se alle)
Weekly on the same day until Wednesday 11/12-19
Maria Szacinski
Maria Szacinski, Foto Thomas Overvik

Bokprat med Maria

onsdag 20/11-19, kl 17:30

Sandefjordbibliotekene

Andebu bibliotek

Foto av Tor Arne Johnsen Rikets stillstand. Foto Finn Ståle Felberg
Foto: Finn Ståle Felberg

«Rikets stillstand» – med Tor Arne Johnsen

onsdag 20/11-19, kl 19:00

Horten bibliotek

Scenen

Kristin Gunleiksrud Raaum
Kristin Gunleiksrud Raaum, Foto: Bo Mathisen

Kirkeakademiet: Hvordan går det egentlig med den norske kirke?

onsdag 20/11-19, kl 19:00

Sandefjordbibliotekene

Sandefjord bibliotek

Foto. Bokkafe fra Larvik. Foto Irene Nørberg.
Foto: Irene Nørberg

Et streif gjennom bokåret

torsdag 21/11-19, kl 12:00

Horten bibliotek

Scenen

Robot. Foto.
Foto: Pixabay

Sci-fi Night

torsdag 21/11-19, kl 15:00

Horten bibliotek

Rollespill
Foto: Tønsberg og Færder bibliotek

MAKEit : Rollespillkveld – Dungeons & Dragons

torsdag 21/11-19, kl 16:00

Tønsberg og Færder bibliotek

Kreatoriet

|Gjentakende Hendelse (Se alle)
Once on Wednesday 16/01-19,
and Once on Wednesday 30/01-19,
and Once on Wednesday 13/02-19,
and Once on Wednesday 27/02-19,
and Once on Wednesday 13/03-19,
and Once on Wednesday 27/03-19,
and Once on Wednesday 10/04-19,
and Once on Wednesday 24/04-19,
and Once on Wednesday 08/05-19,
and Once on Wednesday 22/05-19,
and Once on Wednesday 05/06-19,
and Once on Thursday 12/09-19,
and Once on Thursday 26/09-19,
and Once on Thursday 10/10-19,
and Once on Thursday 24/10-19,
and Once on Thursday 07/11-19,
and Once on Thursday 21/11-19


Translate »